Single Blog Title

This is a single blog caption

Zapraszamy do udziału w Integracyjnym 24h Maratonie Pływackim „Płyniemy do Rzymu” – edycja V

 

plakat 2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w Integracyjnym 24h Maratonie Pływackim „Płyniemy do Rzymu” – edycja V

Maraton jest kontynuacją Sztafety „Płyniemy do Rzymu”, która miała miejsce 27 kwietnia 2014r. – w dniu kanonizacji św. Jana Pawła II. Zakładaliśmy wówczas przepłynięcie 1478 długości basenu, symbolizujących odległość, jaka dzieli (w kilometrach) Bielsko-Białą od Rzymu. Dla grupy około 300 uczestników cel okazał się prosty, ponieważ po 10 godzinach pływania dystans ten został pokonany pięciokrotnie. Zainspirowało nas to, aby w kolejnych latach wyznaczyć sobie cel: „płyniemy” do Rzymu i chcemy wspólnie przepłynąć 1478 km. To także okazało się łatwe do wykonania i już po dwóch kolejnych latach, 17 kwietnia 2016 r. „byliśmy” w Rzymie, mając za sobą 1615 km.

W latach 2017 i 2018  zaprosiliśmy do udziału w maratonie przyjaciół z różnych stron świata. Na zaproszenie odpowiedziały osoby w Anglii, Szkocji, Irlandii, Hiszpanii, Korei, Rumunii, USA i Niemiec, gdzie w Monachium grupa 18 uczestników dodała do wspólnego sukcesu 12,5 km. Sumując nasze dotychczasowe dokonania, przepłynęliśmy łączny dystans  3357,6 km.

Obec nie, jak co roku, pływać będziemy na krytym basenie „Troclik” w Bielsku-Białej oraz na basenie CSW w Kozach. Mamy jednak nadzieję, że nie tylko, więc popłyniemy wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni, aby do nas dołączyć. Wystarczy w gronie rodziny, przyjaciół czy znajomych przepłynąć na dowolnym basenie minimum 25 m i informację o zdarzeniu, osobach oraz łącznym dystansie przesłać nam drogą elektroniczną.  

W maratonie mogą uczestniczyć wszyscy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Zachęcamy, aby dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice. Osoby niepełnosprawne mogą płynąć w towarzystwie opiekunów, a ci, którzy jeszcze nie czują się w wodzie całkiem pewnie, mogą wspomagać się sprzętem. Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są ideały głoszone przez św. Jana Pawła II i którzy w sporcie widzą nie tylko możliwość rywalizacji, lecz także sposobność do wspólnego działania, do szeroko pojętej integracji.

Startujemy 6 kwietnia 2019r. o godz. 16.00 (CET).

Kończymy dobę później, 7 kwietnia 2019r. także o godz.16.00 (CET).

Z A P R A S Z A M Y

Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Maratonu „Płyniemy do Rzymu”Maraton 2019 – regulamin

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić załącznik: Karta zgłoszeniowa 2019. Zgłoszenia należy przesyłać do 2 kwietnia 2019 r. na adres: rafal.pasternak@bbosir.bielsko.pl.