Sport bez barier

Sport bez barier

 

 

PhotoMontager_Creation_2017-08-17_093323

 

 

   Obóz  kondycyjno-społeczny  w Darłówku Wschodnim, w dniach od 16 do 29 sierpnia br.

 Darłówko jest częścią miasta Darłowa, malowniczo położonego u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku.  W całości objęty jest obszarem chronionym krajobrazu Koszalińskiego Pasu Nadmorskiego,     a główna cześć kanału portowego Wieprzy objęta jest specjalnym obszarem ochrony siedlisk „Doliny Wieprzy  i Studnicy”.  My – uczestnicy tego turnusu byliśmy również objęci specjalną „Niebieską, Boską ochroną” … o czym jestem głęboko przekonana, bo szaleństwom sportowym  i nie tylko, nie było końca.  Od wczesnego rana do zmroku, codziennie,  a  to slow jogging, nordic lub Power walking, zwane przez nas  „biegusiowaniem” a to znów mecze piłki siatkowej nożnej, ręcznej ( i tu wszystkie chwyty dozwolone, byleby była brama), potem tańce, śpiewy, skoki               i wyskoki…na plaży, w morzu, na boisku lub na ryneczku miejskim…i jeszcze zawody: rodzice przeciwko dzieciakom, mamusie przeciwko tatusiom, dzieci przeciwko babciom i wujkom…

Zabawie i wygłupom nie było końca…nawet Wiola widziała „orła cień” na stołówce, co nam było najtrudniej zrozumieć…z resztą sami zobaczcie 😊

Zapraszam do galerii

W konkursie nt. aktywności wszystkie osoby zostały obdarowane upominkami a poniżej przestawiamy Wam najmłodszego i trochę starszego laureata konkursu internetowego o tematyce sportowe.

Zajęcia z Nordic Walking prowadzone przez uroczą i profesjonalna instruktorkę Kasię Daniek cieszyły się dużą frekwencją.

Sport to zdrowie, zobaczcie zajęcia naszych sportowców w lekkiej atletyce i narciarstwieSPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE

Spotkanie podsumowujące projekt odbyło się 2 grudnia w Domu Kultury w Hałcnowie. Nastąpiło podsumowanie merytoryczne organizowanych wydarzeń, wysłuchanie opinii uczestników, zebranie oczekiwań co do dalszych działań i kierunków kolejnych zadań a następnie  część integracyjno- społeczna utrwalająca więzi i współpracę w grupie uczestników. Tym spotkaniem wyraziliśmy wdzięczność i doceniliśmy trud wszystkich osób zaangażowanych w realizację projektu.