Jeszcze w zielone gramy…

STOWARZYSZENIE ADA ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

Zaproszenie na warsztaty podologiczne

warszt. podologiczne

Zapisy oraz szczegóły :

  • mailowo – biuro@ada.org.pl
  • telefonicznie – (033) 815 96 03
  • osobiście – w biurze Stowarzyszenia.

Dnia 10 maja 2019 roku  grupa mam  dzieci z naszego Stowarzyszenia uczestniczyła w wykładzie zorganizowanym przez firmę V&K Cosmetic na temat prawidłowej pielęgnacji stóp, zapobieganiu  nieprawidłowym nawykom, leczeniu wszelkich zmian i chorób związanych ze stopami. Pani Ania, prowadząca zajęcia, zaprezentowała niezbędne narzędzia  i kosmetyki do pielęgnacji stóp, a na przykładzie jednej mamy-modelki pokazała przykładowy zabieg pielęgnacyjny.Był poczęstunek, a w prezencie kilka promocyjnych voucher-ów dla ,,najbardziej potrzebujących stóp”.

Wykład ten był kontynuacją rozpoczętego w zeszłym roku cyklu tematycznego.

Trzeba przyznać, że temat ten, zaniedbywany pośród tysiąca naszych codziennych problemów, cieszył się dużym zainteresowaniem. Była nas spora grupa.

Musimy być zdrowe i sprawne – my, mamy dzieci niepełnosprawnych! Ten sposób propagowania zdrowia bardzo nam w tym pomaga. Dziękujemy.

/ZG/

 

ZAPR. MAJÓWKA

7-my raz, po raz kolejny, spotkaliśmy się 18 maja 2019 roku na ,,majówce w Kozach” zorganizowaną przez panią Anię Fabię.

Część oficjalna, poważna – to Msza Św. i majowe nabożeństwo w leśnym sanktuarium, w kaplicy ,,U Panienki”. Celebrował nasz duszpasterz z parafii Chrystusa Króla z Leszczyn ksiądz Tomasz oraz gość specjalny ksiądz Andrzej z Kóz.

Część nieoficjalne, radosna – miała miejsce, jak co roku, na rancho doktora Stanisława Ptaka. Słońce na szczęście świeciło, były kwiaty, piknikowe kapelusze, iluzjoniści, nauka dość dziwnego tańca, pyszne jedzenie i cała gromada nas, szczęśliwych, że uciekliśmy z naszych ,,domów-schowków” !

Dziękujemy pani Ani, Jej Rodzinie i Panu Doktorowi, że kontynuują tradycję majówek, tego radosnego pikniku pośród wiosennej przyrody.

/ZG/

 

 

 

 

zapr. opera

W naszym mieście niestety nie ma budynku opery. Wszelkie przedstawienia mają miejsce w ośrodku BCK, a tam scena … mała, więc odbiór nie ten co w oryginale !

Stowarzyszenie ADA działa w tej sprawie i zapewniło nam dużą dawkę prawdziwych wrażeń i przeżyć organizując w dniu 26 maja 2019 roku wyjazd do Bytomia.

Tym razem grupa seniorów: mamy, taty i też dzieci – pojechaliśmy na operetkę ,,Baron Cygański” Johanna Straussa Syna. Tam przenieśliśmy się w czasy austro-węgierskie

i modny wtedy folklor wpleciony w główny wątek sztuki. Cyganie, Wiedeń, ukryty skarb, miłość, zachłanność, odnalezione dziecko, wojna, … akcja bogata. Przedstawienie bajecznie kolorowe, żywiołowy czardasz węgierski i elegancki walc wiedeński –  wszystko rozśpiewane, tańczące, radosne, ze szczęśliwym happy endem.

Wracając do domów nuciliśmy fragment arii ,,Wielka sława to żart, książę błazna jest wart, złoto toczy się w krąg, z rąk do rąk, z rąk do rąk….” Toż to samo życie, słowa zawsze aktualne !

Dziękujemy i prosimy o jeszcze.

/ZG/

Zaproszenia do teatru

ZAPR. DO TEATRU

 

i na wycieczkę

grafika-ogrody_h599

 

Od kwietnia do listopada 2019 roku trwają warsztaty patchworkowe,

 

 

 

oraz warsztaty ceramiczne.

20190506_171527 20190506_171427 20190506_171433 20190506_171520