Single Blog Title

This is a single blog caption

14 czerwiec 2019 – Ogrody Kapias i Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełko

14 czerwiec 2019 – Ogrody Kapias i Szkółka Krzewów Ozdobnych Pudełko

Goczałkowice Zdrój – nie wszyscy wiedzą, że tam znajduje się Gospodarstwo Szkółkarskie ,,Ogrody Kapias”. Miejsce które przyciąga ludzi, dorosłych i dzieci, do zwiedzania ogrodów, do zakupów w Centrum Ogrodniczym i smakołyków w restauracji.

Naszym celem były ogrody. Przeróżne, z różnych stron świata wyeksponowane  w wydzielonych fragmentach ogrodu, a nawet w zielonych pokojach, pośród  stawów, fontann;  alejki i odpoczynek w wybranych zaułkach, tarasy widokowe – po prostu relaks i zachwyt, że ogrodnicy umieją tak czarować i tworzyć żywe kompozycje. To trudno opisać to trzeba zobaczyć !

Pani Przewodnik oprowadzała i opowiadała, cierpliwie wyjaśniała i odpowiadała na nasze pytania.

Obiad nam równie smakował co smakowanie ogrodów.

 

Pisarzowice – Szkółka Krzewów Ozdobnych Antoni Pudełko–to kontynuacja wycieczki, dalsze podziwianie kwiatów, krzewów, zieleni, ogrodów japońskich … i odpoczynek, bo słońce nadmiernie  nam grzało !

Goczałkowice i Pisarzowice są tak blisko Bielska-Białej, a sami nie wiemy co posiadamy w okolicach naszego miasta. Są to ,,perełki”, które przyciągają turystów, mobilizują i są przykładem jak można nasze przydomowe ogródki i działki pięknie zagospodarować.

Zapraszam do galerii.

/ZG/

Zadanie zrealizowane w ramach projektu”Jeszcze w zielone gramy…” dofinansowane z Ministerstwa Rodziny ,Pracy i Polityki Społecznej.

logo-asos-e1439458853666